Northumbria Egyetem – Hogyan szerezzünk karriert webdizájnban

Northumbria Egyetem – Hogyan szerezzünk karriert Web Design –

A webdesign a grafikai tervezés egy speciális területe, amely a vonzó webhelyek tervezésére összpontosít. Meg kell értenie az online munkakörnyezetet, és létre kell hoznia egy webhelyet, amely megfelel az üzleti céloknak; az ügyfelek a webhelyükről szeretnének termékeket értékesíteni, vagy egyszerűen leadeket szeretnének szerezni a webhelyükről? Az Ön feladata lesz tudni, hogyan kell kinéznie – és hogyan kell működnie –, és hogy hatékonyan megfeleljen az ügyfelek céljainak. Olvasson tovább, és megtudja, hogyan folytathatja karrierjét a webtervezőben…

Weboldal tervező/webtervező: a szükséges szerep, felelősségek és készségek

Fizetési tartomány: 18,000 40,000 és XNUMX XNUMX GBP között

Átlagbér: 23,000 XNUMX GBP

Képesítési követelmények**

  • Nem alapvető: Formális webtervezési követelmények – bár sok tervező rendelkezik képesítéssel vagy tapasztalattal a webtervezésre szakosodni
  • Nem alapvető: Kapcsolódó kreatív vagy műszaki végzettség, például képzőművészeti, számítástechnikai vagy grafikai tervezés.

Képességkövetelmények és tapasztalat

  • Alapvető: tervezési tapasztalat – különösen a weboldalakkal végzett munka során
  • Alapvető: kreativitás
  • Alapvető: InDesign; Illusztrátor; Photoshop; Tűzijáték; Vaku
  • Csapatmunka – ügyfelekkel és kollégákkal egyaránt
  • Problémamegoldás és megoldásnyújtás
  • HTML vagy más kódolási ismeretek
  • Készségek elsajátítása

Munkahelyek

Munkaköri feladatok (ügynökségtől függően változó

  • Kapcsolattartás/prezentáció az ügyfelekkel, hogy megvitassák igényeiket és visszajelzést kapjanak
  • Weboldal specifikációk és helyszíntervek készítése
  • Weboldalak tervezése, beleértve a szöveget, a színeket és az elrendezést, a márkának megfelelően
  • Dolgozzon grafikákkal, hogy megbizonyosodjon arról, hogy azok megfelelnek a webhelynek
  • Folytatva az aktuális tervezési trendek csúcsa és fejlesztések

(Ezt az információt a következőtől származó információk alapján állítottuk össze PayScale , a Nemzeti Karrier Szolgálat és a Kilátások)

Hogyan kezdj bele a webdesignba

Mivel a képesítés kívánatos – de nem nélkülözhetetlen –, számos út áll rendelkezésre a webdesignba való bejutáshoz. Tekintse meg az alábbi lehetőségeket, és találja meg az Önnek legmegfelelőbbet

Fok

Ha biztos benne, hogy fiatalabb kortól szeretne weboldal tervezéssel foglalkozni, dönthet úgy, hogy előbb-utóbb megadja.

Mind az egyetemi, mind a posztgraduális képzés, vagy webdizájnra specializálódva, vagy kombinálja olyan további tárgyakkal, mint a kommunikáció, fejlesztés vagy reklám.

A diploma megszerzésével projekteken fog dolgozni, és ezzel megkezdődik a munkája mintáinak gyűjteménye.

Autodidakta

Ha autodidakta, számos készséget fejleszthet online oktatóanyagok és könyvek segítségével, és ily módon munkaanyagot építhet fel. Számos online vagy távoktatás javíthatja ezt.

Termékeink

Akár webdizájnt tanulsz, akár önképzést választasz, portfóliót kell összeállítanod munkáidról, hogy bemutasd képességeidet a jövőbeli munkáltatóknak.

Legyen digitális verziója, így elküldheti a linket, ha szükséges, de ha egy nyomtatott példányt magaddal viszel az interjúkra, akkor beszédtéma lehet, és megmutathatod tudásodat és képességeidet.

*A fizetési adatok innen származnak www.payscale.com, Nemzeti Fizetésből, prémiumok nélkül

**Az információk a nationalcareersservice.direct.gov.uk webhelyről származnak

Források

[su_divider]